Scala Nuova

0
30
Scala Nuova

Scala Nuova Ege Ports Kuşadası Limanı, Efes Antik Kenti sayesinde her yıl 600’den fazla gemiler tarafından ziyaret edilen bir limandır. Gemiler Nisan ve Kasım ayları arasında, genellikle Büyük gemiler 6-7 saat kalırlar ve Kuşadası limanında nadiren bir gecede kalan gemilerde vardır. Bu gemi yolcuları binlerce turist Kuşadası’nı ziyaret ediyor ve bu ziyaretlerde ana cazibe merkezi Efes Antik Kenti’dir. Kuşadası’na gelen bazı seyir hatları Royal Caribbean,Holland-American, Oceania, bir çok Amerikan, İngiltere, İspanyol, Brezilya ve bir çok gemi şirketleri tarafindan Kuşadası limanı rota yapmaktadır. Yakındaki Yunan Adası Samoslarına giden feribotlar aynı limandan geçer. Günübirlik feribot seferleri yaz sezonunda hergün düzenlenmekte, Samos ve Yunan adalarında günübirlik Kuşadası turlarıda düzenlemekte.

Ege Ports Scala Nuova village Avm

Ege Ports Kuşadası Limanın içinde Scala Nuova AVM’de bulunmakta bir çok ünlü marka bulabileceğiniz Giyim, Kuyum, Yeme içme vb gibi yerler çok sayıda var. Yeni bir görünün ile Scala Nuova AVM yerli veya yabancı hatta Kuşadası’nda yaşayan halkı içinde ziyaret edilmekte. Avm’nin batı tarafinda Güvercinadası Doğu tarafında ise Kuşadası merkez sahili seyir etmek,Liman’dan ayrı bir güzellik katar. Scalanova Egeport Avm’de yaz veya kış aylarında birçok etkinlikte yapılmakta, Kuşadası gece hayatı içinde tercihler arasında olan avm ünlü barlar’da var. Scalanova Egeport Avm geç saatlere kadar açık bir akşam yemeği burada yemek ayrı bir güzel, hem yemek hemde güzel bir mazaranın keyfini çıkarmak isteyenlerin adresi ve tercihi olmaktadır.

Kuşadası Limanı

Kuşadası limanı 1960 yılında yapılmaya başlanmış ve 1973 yılında hizmete açılmış, Liman ilk olarak yük iskelesi olarak hizmete girmiş. Daha sonra Kuşadası’nda turizmin hareketlenmesinden dolayı Kruvaziyer liman haline getirilmiştir. 2003 yıllında özelleşen Kuşadası liman’nı Ege Liman İşletmeleri A.Ş tarafın işlermeye start verilmiş,2003 yılından sonra Kuşadası Turizm limanı olarak hem Kuşadası esnafı ve çevresi için büyük artış ve gelişmesi, Büyüme konusunda katkı sağlamıştır. Günümüzde halen en büyük gelir kaynağı olan Liman Kuşadası işletmelerin yüzünü güldürmeye devam ediyor. Kuşadası’na gelen gemilerin listesini düzenli olarak Kuşadası Kaymakamlık web sitesinden takip edebilirisiniz. Gemilerin hangi ay ve günlerini daha önceden bilgi sahibi olmak isteyenler listeyi istemekte mümkündür.Bir çok Kuşadası işletmelerinde gemi listeside bulunur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here