Kuşadası Nerede

0
85

Kuşadası Hangi Bölgede?

Kuşadası Ege bölgesinin güney kıyılarında  Aydın iline bağlı bir ilçedir. Ege’nin incisi olarakta bilinen Kuşadası Ege kıyıları arasında ve Türkiye’nin ilk turizm kentidir. Ege Bölgesi kıyılarında en tercih edilen tatil beldeleri kasabalarındandır ve yıllar boyu nüfusu birkaç kat büyüyen  yaz sezonunda  turistlerin tatile gelmesi ile dolup taşmaktadır. Aydın iline 61 km, İzmir’e 92 km uzaklıkta olup en yakın havalimanı ise  Adnan Menderes Havalimanı 92 km uzaktıdır.

Türkiye’de ilk turizm beldesi  olarak bililen Kuşadası halen popüler, çok sayıda plaj ve koylara sahip olan Kuşadası yerli ve yabancı turıztler tarafında çok tercih edilen Egenin incisi Kuşadası Aydın iline bağlı olan bir ilçedır. Küçük bir köyden sonra bugün çok kalabalık bir şehir olmakta, halı ve deri ve alişveriş mağazalarla doludur.

Ege’nin gezi gemileri ve yurt dışından gelenler için ideal bir liman, gezi turu büyük gemiler getiren Selçuk Efes kalıntılarına yakınlık taşıyor. Kuşadası, görkemli sahil şeridinde ve Miletos, Priene ve Didyma’nın üç iyi korunmuş İyon yerleşmesi de dahil olmak üzere birçok önemli arkeolojik alanın arasında yer almaktadır. Çok sayıda iyi otel var ve feribotlar, yakındaki Samos ve Mykonos adalarına bağlanıyor.

Kısaca Kuşadası Nerede:

  • Kuşadası hangi denizde: Ege Denizi

  • Kuşadası Hangi İle Bağlı: Aydın

  • Kuşadası plaka kodu: 09

  • Kuşadası Telefon Alan Kodu: 256

  • Kuşadası Posta Kodu: 09400

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here