Plajlar

0
91

1. ) Kuşadası Halk Plajı

Kuşadası Halk Plajı, Kuşadası’nın merkezinde bulunmaktadır ve herhangi bir vasıta kullanmadan, merkezden kolayca ulaşılabilmektedir. Halk Plajı’nda uzun yıllar denize girilememiştir. İlçenin merkezinde bulunan plaj, arıtma eksikliğinden dolayı, çok kirli kalmıştır. Yapılan çalışmalar sonucunda son 7-8 yıla kadar Halk Plajı’nda denize girilmeye başlanmıştır. Arıtma sorununun çözülmesi, deniz kirliliğini azaltmıştır.

Kuşadası merkezinde bulunan pansiyon ve otellerde konaklayan turistler, genellikle burayı tercih etmektedir ve plaj çok kalabalık olmaktadır. Halk Plajı’nda duş, şemsiye ve tuvalet hizmetleri mevcuttur. Denizin kıyısında sabahları bitmek bilmeyen kayalıklar var öğleye doğru kayalıklar gidiyor fakat o kayalıkları bir kere gördüyseniz içiniz hep huzursuz oluyor, ayrıca çok fazla balıklı. Kuşadası Halk Plaji yazları çok kalabalik kişlari ise sakin ve yürüyüş için çok güzeldir eğer sizlerde kişları kuşadası halk plajinda gezinmenizi tavsiye ederim.

Kuşadası Halk plaji akşam gezmek mümkündür gezebilir veya oturup deniz manzarasinı seyir edebilirsiniz delerseniz. Eğer yazin ziyarette bulunursaniz üçretlidir tabiki şejlon ve şemşiye için kumda üçretsiz yerlerde mevcuttur fotoraftaki resimde gürülen manzara gibi seyir edebilirsiniz.

2. ) Kadınlar Denizi Kuşadası

Kadınlar denizi Kuşadası, Kuşadası’nın en popüler plajlarından bir tanesidir. Şehir merkezine 15 dakikalık bir mesafede yer almaktadır ve minibüs hattı bulunmaktadır. Bu plaj, eskiden zeytin toplamaya gelen kadınların serinlemek için denize girdiği bir yer olduğu için, Kadınlar Denizi adını almıştır. Aynı zamanda bölgede bulunan Kadınlar Denizi semtine adını vermiştir. 1 kilometre uzunluğundaki plajda şemsiye, şezlong, kabin, duş ve tuvalet gibi hizmetler mevcuttur. Plajın hemen karşısında restoranlar ve pansiyonlar bulunmaktadır. Tatil için Kadınlar Denizi’ni tercih eden turistler, denize bu noktada girmektedir.

Otel ve pansiyonların arkasında ise genellikle yerel halka ait olan yazlıklar ve siteler bulunmaktadır. Gün batımını izlemek için eşsiz bir yer olan Kadınlar Plajı’na motorlu araçların girmesi yasaktır. Tatili Kuşadası ve civarında geçireceklerin mutlaka görmeleri gereken bir plajdır. Kadınlar Plajı bölgesinde toplam 28 adet tesis bulundu. Kadınlar Plajı bölgesinde hizmet veren otellerin ve diğer konaklama tesislerinin kategorilere göre dağılımı şu şekilde; 20 Otel, 4 Tatil Oteli, 4 Apart Otel ve pansiyonlar hizmet vermektedir.

3. ) Sevgi Plaji

Sevgi plaji Kuşadası Okaliptüs ağaçlarının altına uzanın ve mis gibi kokunun keyfini çıkarın. Adından yayılan enerjisi, bütün plajı dolduran Sevgi Plajı’nda, sadece deniz, kum, güneş üçlüsüyle değil, piknik yaparak da sizleri bekliyor…
Kuşadası sevgi plaji kiş mevsiminde cumartesi ve pazar günleri çok kalabalık hafta içi sakindir eğer sakinlik ariyor iseniz burasi sizin için iyi gelecektir…Kuşadası sevgi plajinda mangal yapmak mümkün yazları bakim ve temizlik konusundan iyi ama kişları bakimsız biraz araba ile kişları girebilirsiniz yaz sezonu açildiktan sonrasi girmek yasaktir otopark girişte var.

Kış ayları akşam saatlerinde tavsiye etmiyorum çünkü sürüler halinde gezen sokak köpekleri var zararsız olsalarbile yinede hayvan sonuç olarak belli olmaz ben denemedim arkadaşlar korktum o kadar köpek görünce arabaya kendimi zor attim eğer macara arayanlar için diyecek birşeyim yok…

Sevgi plaji Kuşadası girişte sağ tarafta bululan minik bir marina var burada küçük be orta uzunlukta tekneler bulunuyor saniyorum üçretsiz bir marina herhale ama seyir etmek çok güzel eğer oturup çay iceyim derseniz liman cafe,market mevcut kiş aylarıda açik bulunuyor ben buranın nesini en çok hoşuma gidiyor kumsalda deniz kabuklarıni toplamak renk renk bulabileceginiz deniz kabuklar bulabilirsiniz kumsalda gezmek yürümek hoşunuza gidiyorsa uzun bir kumsal sizi bekliyor ….

Sevgi plaji Kuşadası Neresinde bu soruyu çok kez bana soranlar oldu aslinda Kuşadası Davutları geçtikten sonra güzelçamlı yol üzerinde giderken işaret levhası rakip ederseniz 2km sonra sevgi plajina gelmiş olur burada dikkat etmeniz işaret levhası biraz ufak birazda büyük olabilirdi sitelerin levhasi daha büyük giderseniz bana hak vereceksiniz Kuşadası davutlar sevgi plaji birde inglizcesi love beach eğer love beach yazili dolmuş levhasinda görürseniz bu inglizcesi anlamıdir eğer dolmuş ile gitmeyi düşünuyorsaniz kuşadası minibus durağından her 15 dk hareket etmektedir kişları 30 dk hareket etmektedir iyi yolculuklar…

Kuşadası Sevgi plajı Kuşadasında tek piknik yeri olarak diye biliyorum sizlere iyi eğleceler düşünce ve yorum yazabilirsiniz aşağıdaki yorumlar kismına.

4. ) Yılancı Burnu

Yılancı Burnu Plajı Kuşadası, Kuşadası şehir merkezine çok yakın bir noktada bulunan küçük bir yarımadadır. Güvercin Adası’nın sol tarafında yer alan Yılancı Burnu’nunda 2 adet plaj bulunmaktadır. Bir plajda şezlong, şemsiye gibi hizmetler bulunuyor fakat diğer plajda bu imkanlar yok.

Yılancı Burnu Plajı’nın denizi sakin olmasına karşın dibi taşlıktır. Yeşilhamam da denilen bu bölge, bir plajdan çok kayalık bir koyu andırmaktadır. Kum zeminlerden ziyade kayalık ve taşlık zeminlerde denize girmeyi, yüzmeyi sevenler için ideal bir yerdir.

Yılancı Burnu Plajı Kuşadası nasil gidilir
Kuşadası şehir merkezine çok yakin yelde buluyor güvercinada yolunda yokuşu çikmanız yeterli olacaktir eğer araç ile gidecekseniz otopark vardir 2015 yilinda yenilenen Yılancı Burnu Plajı halka açik olarak 2016 sezunu için hazirlanıyor eğer sizde sakin bir plaj ariyor iseniz yılancı burnu kesinlikle en iyi seçimdir kuşadası merkez içi plaj olarak.Eğer Kuşadası günbatimı seyir etmek istiyorsaniz yılancı burnu güzel bir şeçimdir akşam saatlerinde yılancı burnuna giriş yapabilirsiniz…

5. ) Uzun Plaj (Long Beach)

Uzun Plaj Kuşadası (Long Beach) 6 kilometre uzunluğundaki Long Beach, Kuşadası merkezinin 6 kilometre güney tarafında yer almaktadır. Yerel minibüslerle ulaşımın sağlandığı Long Beach, yaz döneminde yerli ve yabancı turistlerle dolmaktadır…

Sahil boyunca uzanan pansiyonlar, oteller, restoranlar ve kafeler mevcuttur. Bu restoran genellikle taze balık ve deniz ürünleriyle ön plana çıkmaktadır. Şezlong, şemsiye, duş, tuvalet gibi hizmetlerin de bulunduğu Uzun Plaj’ın denizi oldukça berrak ve temizdir. Bu sessiz plajda güneşlenmenin yanı sıra deniz kayağı, parasailing ve jet ski gibi su sporlarını da yapabilirsiniz…

Kuşadası ingilizce olarak long beach kiş aylarında çok sakindir sizlerde eğer sahilde yürüyüş yapmak istiyorsanız uzun plaj kesinlikle en iyi plajdır.Daha fazla kafeteryalar kıyı boyunca açıldı ve plaj isimleri bir kısmının verdi gibi o 18 km uzun olduğunu gerçeğinden adı var yıllarda Long Beach, üzerinde, bölümlere ayrılmıştır edilmiştir…

Bütün plaj ön Günümüzde sadece başlangıç Long Beach denir ve bu çoğu faaliyetleri parçasıdır. Aqua Center, Kuşadası, üç su parklarından biri de Long Beach üzerinde yer almaktadır. Kuşadası Long Beach 6 km güneyinde Kuşadası ve her 15 dakikada “Sahil Siteleri” minibüs (dolmuş) ulaşılabilirsiniz.

Nasıl gidilir
Uydukent Çarşısı yanındaki sürüş, Fantasia Hotel, geçmiş, 6 km güneyinde Kuşadası yer almaktadır. Bu dolmus (“Sahil Siteleri” minibüs) ulaşılabilir…

Long Beach şezlong, duş, tuvalet, kafe, restoran ve su kayağı, parasailing ve jet ski gibi özellikle su sporları sunmaktadır.

6. ) Kuştur Plaji

Kuştur Plajı şehir merkezinin 5 kilometre kuzeyinde bulunan Kuştur, Kuşadası’ndaki en popüler plajlardan bir tanesidir. Yürüyerek de gidilebilen Kuştur otobüs ve minibüs seferleri aracılığı ile kolayca ulaşım sağlanmaktadır. Bölgenin en temiz plajlarından biri olan Kuştur’da şezlong, şemsiye, duş ve tuvalet gibi imkanlar da mevcuttur. Su sporları imkanı bulunan Kuştur’da, plaj voleybolu sahası da bulunmaktadır.

Kumlu zemine sahip olan plajın bir kısmında çakıllı alanlar da bulunmaktadır. Belediye, 2000 yılında bölgede düzenleme çalışması yapmış ve burayı turistler için çok daha cazip bir hale getirmiştir.Denizi sabah saatlerinde sakin olmasına karşın öğlene doğru biraz daha hareketli olmaktadır. Bölgede bulunan kafeler ve restoranlar sayesinde Kuştur, akşam saatlerinde de canlılığını yitirmemektedir…

Plaj alanı durumunda şezlong, güneş şemsiyeleri, su sporları aktiviteleri, duş, tuvalet, kum voleybol sahası, kafeler ve restoranlar ve hatta bir ATM makinesi sunuyor acil nakit ihtiyacı! plaj Pazar günleri ve resmi tatillerde sessiz kalabalık olur genelikle.

7. ) Yeşil Plaj ( Green Beach )

Yeşil Plaj Green Beach Kuşadası Kadınlar Plajı’nın hemen yanında bulunan Yeşil Plaj, küçük ve sakin bir yerdir. Kumlu zemini ve palmiye ağaçlarının kapladığı bu alan, sessiz bir yerde denize girmeyi tercih edenler için oldukça idealdir. Plaj kumunda güneşlenebilir veya ağaç gölgelerinin arasında kestirme yapabilirsiniz.

Yeşil Plaj Green Beach Kuşadası yani green beach son yillarda kuşadası plajları arasinda gözde bir plaj olmuştur…

Kadınlar denizin son durakta bulunur cafe ve restaurant ta bulabiliceginiz bir plajdir…

Bu plaj şehir merkezine sadece 5 dakika sürücü ve bayan plaj alanında neredeyse 5 dakikalık yürüme mesafesindedir. Bu kumlu plaj ve ya kum ya da palmiye ağaçlarının altında çim düzenleyebilirsiniz. Bu küçük ve sakin bir plaj.

Pazar günleri ise, plaj oldukça yerli tatilcilerin ile doludur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here