Gezilecek Görülecek Yerler

0
71

Kuşadası Gezilecek Görülecek Yerler

Kuşadası’nın en popüler gezilecek görülecek yerlerin ziyaret etmek isteyenler için en çok tercih edilen yerleri listeledik. Kuşadası’nda tatil yapanlar için mutlaka gezmesi ve görmesi gereken yerler neresi diye güzel bir gezi sizleri bekliyor. Kuşadası merkezde gezilecek yerler, Kuşadası’na yakın gezilecek görülecek yerleri detayları alatacağım. En çok Kuşadası’nda nereleri gezip görmeliyiz? diye düşünüyor iseniz işte tam liste halinde sıraladık. Kuşadası tarihi yerler ve doğası’nda en çok görmesi gereken yerleri not ediniz. Kuşadası merkezde gezilecek yerler, Kuşadası’na yakın gezilecek görülecek yerler

1- Güvercin Adası ( Küçük Ada )

Kuşadası Merkezi’nde bulunan Güvercinadası tarihi, doğası ile gezilecek görülecek yerlerden en çok tercih edilen Güvercinadası olmuştur. Kuşadası merkezine yakınlığı ile güzel bir gün geçirmek istiyenlerin adresi olmuştur.

2- Kervansaray

Kuşadası tarihinin önemli yapıtlarından olup Kuşadası’nın tarihini yansıtır. Tarihte daha önce ÖKÜZ MEHMET PAŞA tarafından yaptırılan Kervansaray, Kervanların dinlenmesi için kullanılmaktaydı. Günümüzde Kuşadası belediyesi tarafından etkinlikler ve sergiler düzenlenen Kervansaray tarihi ve etkinlikleri ile gezilip görülecek yerler arasında.

3- Kaleiçi

Kuşadası’nın merkezinde bulunan Kaleiçi tarihi ve kültürel açısından çok önemli yerleri ile Kaleiçi günümüzde halen tarihi yansıtıryor. Kaleiçi’nin labirent sokaklarında bir çok tarihi evler ve önemli yapılar bulunmakta Kaleiçi Camii, Kaleiçi Hamam ve surları ile gezilecek görülecek yerler arasındadır.

4- Milli Park

Milli Park doğası ve tarihiyle Kuşadası’na gelenlerin mutlaka gidipte görmesi gereken yerlerden birisidir. Muhteşem bir manzarasıyla havası’nın temizliğiyle denizin masmavi görüntüsüyle gezilecek görülecek en çok tercih edilen bir yerdir.

5- Zeus Mağarası

Kuşadası’nda eğer safari turuna katılırsanız muhakkak bu noktayı ziyaret ediniz. Mağaranın içinde bulunan serin sularında yüzmek çok keyif vericidir. Manzarası ve tarihi açısından ziyaret edilen Zeus Mağarası en çok ziyaret edilen yerlerdendir.

6- Kirazlı Köyü

Kuşadası’nda gezilecek görülecek yerler arasında yerel halk için hafta sonları en çok tercih edilen yerdir. Kirazlı köyün doğasında bir yürüyüş aktivitesi yada lezzetli bir kahvaltı yapabilirsiniz. Kuşadası’na sadece 13 km uzaklıkta olan köy sakın ve huzurlu bir gün geçirmek isteyenlerin adresi olmuştur.

7- Güzelçamlı

Eğer yaz sezonunda Kuşadası’na geldiyseniz mutlaka Güzelçamlı’nın ziyaret etmelisiniz. Tarihi ve Doğa güzelliği ile Güzelçamlı’da Dilek Yarımadası – Büyük Menderes Deltası Millî Parkı ve Zeus Mağarası’nı mutlaka görmenizi tavsiye ederim.

8- Kaleiçi

Kuşadası’nın merkezinde bulunan Kaleiçi tarihi ve kültürel açısından çok önemli yerleri ile Kaleiçi günümüzde halen tarihi yansıtıryor. Kaleiçi’nin labirent sokaklarında bir çok tarihi evler ve önemli yapılar bulunmakta Kaleiçi Camii, Kaleiçi Hamam ve surları ile gezilecek görülecek yerler arasındadır.

9- Aldız Kulesi

Aldız Kulesi ilk olarak Karyalılar, Lidyalılar ve Legellelerin oluşturduğu küçük bir grup yerleşmiştir. Kuşadası tarihi için önemli yapıttır. Gezilip görülebilecek önemli bir tarihi alandır.

10- Efes Antik Kenti

Efes 17 km Kuşadası’na uzaklıkta bu noktaya dilerseniz kendi aracınızla, yada minibüs ile gidebilirsiniz .Tarihi ve Doğal açıdan güzelliği ile Efes antik kenti mutlaka gidipte görülecek yerlerden en çok tercih edilen yerdir. İzmir Selçuk ilçesinde bulunan Efes Antik Kenti tarihi mekanlar arasında Kuşadası’na sadece 22 km uzaklıktadır.

11- Şirince Köyü

Kuşadası’na sadece 33 km uzaklıkta bulunan Şirince köyü İzmir Selçuk ilçesinin bir köyüdür. Kuşadası’na yakınlığı ile günübirlik geziler için çok tercih edilmekle bilinmektedir. Şirince köyü kahvaltısı ve gözlemesi ile meşhur lezzetli bir kahvaltı yapmak isteyenlerinde tercihi olmuştur. Köye yetişin meyvelerden yapılan şirince şarapları yerli ve yabancı turistler tarafından beğenilerek alınmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here