Kuşadası Sahilleri

0
168

Kuşadası Sahilleri ve Plajları Bilgisi

Kuşadası mavi bayraklı plajıları ile Ege kıyıları arasında en çok tercih edilen denize girilecek yerler arasında olup yerli ve yabancı turistler çok beğeni almaktadır. Kuşadası’nda denize girilecek yerler bir çok plaj bulunmakta, bu plajlar yaz aylarında gün boyunca çok kalabalık görülmektedır. Kuşadası’nda en güzel denize girecek aylar Mayıs, Haziran, Eylül ve Ekim olmakla çok tercih edilmektedir. En serin ve dalgasız olarak bilinen bu aylarda yabancı turistler tarafından tatil için bu aylar seçilmekte olarak bilinmektedir. Kuşadası Plajları aşağındaki listemizden daha fazla bilgi edilebilirsiniz.

1- Kadınlar Plajı Sahili ( Ladies Beach )

Kuşadası’nın Merkezine çok yakin olan Kadınlar denizi sahili yerli ve yabancı turistlerin en çok tercih ettiği bir plajdır. Mavi bayrak almış olan kadınlar denizi plajı yaz aylarında çok kalabalık oluyor kafeler, restoranlar, alişveriş merkezleride pek çok sayıda olmaktadır. Wc, duş, plajın içinde mevcuttur. Giriş Ücretsizdir Ücretli olarak şezong kiralıyabilir. Dileyen Ücretsiz yerleride şeçim yapabilir.

2- Kuşadası Halk Plajı

Kuşadası’nın Tam Merkezinde Bululan Halk Plajı, Şehir merkezinde bulunması nedeni ile şeçimler arasında çok tercih edilen sahilidir. Kuşadası el heykelinden başlayıp Setur marine kadar uzanan halk plajı yaz aylarında kalabalık yer bulma imkanı biraz zordur sabah saatlerin’de eğer giderseniz yer bulma şansınız daha yüksektir. Halk plajı yerleşim yerlerine yakın olduğu için serinlemek isteyenlerin ilk tercih sırasındadır. Restoran, kafeler, alişveriş merkezi, Satur marin, çok yaklaşık olup ihtiyaçlarınızı giderebilirisiniz.

3- Yeşil Plaj ( Green Beach )

Kuşadası’nın Plajlar arasında tercih edilen küçük ve sakinliği ve yeşil ile mavi bilinen yeşil plajı kafa dinlemek ve sakin bir ortamda güneşlenmek ve denizi girmek isteyenlerin ilk adresi yeşil plajdır. Kuşadası Kadinlar denizine yakındır, Kadinlar denizi minibuslerinin son durak olarak bu noktadır.

4- Yılancı Burnu Plajı

Kuşadası’nın Merkezine çok uzaklıkta olmayan plajlarında yılancı burnu plajı Güvercinadasına yakındır. Bu plajda kumlu ve taşlık olarak bilinir,Alışveriş yerlerine uzaktır ihtiyaçlarınızı önceden alarak gitmenizi tavsiye ederim. Yılancı burnundan güneşin batışını seyir etmek ayrı bir güzellik.

5- Long Beach ( Uzun Plaj )

Kuşadası’nın Güneyinde Bulunan long beach ( Uzun Plaj ) Kuşadası Merkezde biraz uzaktır. Kuşadası merkezden hareket eden minibüsler her 5 dk bir gitmektedir.Kuşadası’nda Çok uzunluğu ile bilinen bir plajdır. Yaz aylarında bir çok kişinin tercih ettiği plaj çok talep görüyor, Plajın uzunluğu 6 km’dir burada su sporu yapma imkanı vardır. Kafe, restaurant, alışveriş Merkezleri, çok sayıda vardır. Oteller ve siteler çok sayıda ücretli ve ücretsiz yerler bulunmaktadır.

6- Kuştur Plajı

Kuşadası Şehir Merkezine 5 km Uzaklıkta olan Kuştur Plajı Ulaşım olarak Minibüsler her 5 dk Hareket etmektedir. Kuşadası kuzeyinde bulunulan plaj temiz ve bakımlı bir yerdir. Kuştur plajı su sporları yapma imkanı vardır. Bu Plajdan güneşin batışını seyretmenin ayrı bir güzeliği vardır.. Kafe, restoranlar, alışveriş yerleri pek çok sayıda bulunmaktadır.

7- Milli Park Plajları

Kuşadası’na 25 Km Uzaklıkta olan milli park plajları doğası ve denizin güzeliği ile yerli ve yabancı tatilcilerin tercih ettiği plajlardan en çok tercihler arasında yer almaktadır. Mutlaka gidipte görülmeye değer yerlerden birisi olan milli park plajı,popülerliğini koruyor sessiz, temiz havası ve doğala iç içe olmak istiyenler burasını kaçırmasın.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here