Kuşadası’nda Gidilebilecek Kahvaltı Mekanı

0
418

Kuşadası’nda Gidilebilecek Kahvaltı Mekanı

1- Köy Sofrası

Köy sofrasını 1992 yılından beri çok sık olmasa’da ziyaret ederim. İlk yıllarda mantı ve gözleme ile daha sonraki yıllarda fazla çeşitle hizmet veriyorlar,Köy sofrası’nın kurulduğu günlerde, restoranların camlarında kağıda yazılmış ‘KAHVALTI BULUNUR’ ibaresiyle kahvaltı sunulurdu. Bir haşlanmış yumurta üç beş zeytin, kutuda bal ve reçelle bir parça peynirden oluşan kahvaltı çeşidi günü kurtarmaya yönelikti. Köy sofrası, açıldıktan hemen sonra, ”günü kurtarmaya yönelik sabah kahvaltısını” oluşturduğu zengin KÖY KAHVALTISI çeşidiyle ‘GÜN BOYU KAHVALTI KEYFİNE ‘dönüştürdü…

Nasıl Gidilir ?

(ÖZEL TAŞITINIZ YOKSA) Söke ‘den veya Kuşadası’ndan Köy Sofrası’na gelmek için, Kuşadası / Aydın dolmuşlarının kalktığı minibüs duraklarına gelip, (mezarlığın arkasında) Kirazlı köyünden geçen Kuşadası /Aydın minibüslerine bindikten sonra Kirazlı Köyü çıkışında (1 km sonra) solda ”Köy Sofrası” levhasını görünce inebilirsiniz.

Eğer İzmir-Selçuk istikametinden geliyorsanız, İzmir Aydın arasında bulunan Çamlık Köyünde inip çamlık Köyünden, Kuşadası / Aydın, Davutlar /Aydın, Aydın / Davutlar minibüslerinden herhangibirisine binebilir ve 7 km sonra Kirazlı Köyü girişinde sağda ”KÖY SOFRASI”levhasını görünce inebilirsiniz.

Aydın istikametinden gelen misafilerimiz Aydın / Kuşadası minibüslerinde, Kirazlı köyünden geçen sefere binmeleri gerekmektedir. Kirazı Köyü girişinde sağda ”KÖY SOFRASI” levhasını görünce inebilirsiniz.

Yol Tarifi Al
Highlights info row image
0256 667 10 03

2- Gürcan Hanımların Çiftliği

Kuşadası’nın Kirazlı köy ekmeğiyle, yeni sağılmış sütten yapılan tereyağı, yanında taze inek peyniriyle yapacağınız kahvaltı keyfi bir başka olacaktır.
Soframızdan hiç eksik etmediğimiz kahvaltıların sultanı olan çingene pilavımızı tadanların diyeceği bir tek şey olmuştur; mükemmel. İçine konulan malzemelerin vitamin, mineral deposu olduğu düşünülürse sultanlığı çoktan hak etmiş oluyor…

Kirazlı Köyü No: 523 Kuşadası / AYDIN
Yol Tarifi Al
Highlights info row image
0532 683 14 41

 3 – Andız Köy Sofrası

Ortam ve kahvaltısı çok iyi olan Andız köy sofrası tavsiye edebileceğimiz mekanlar arasında biridir tam serpme kahvaltı hizmeti veren Andız köy sofrası Aydın Kuşadası yol üzerinde hizmet vermektedir…

Nasıl Gidilir…

Aydın yolu üzerinde (Çamlık yolu) Kuşadası’na 4 km. uzaklıktadır. Kuşadası`ndan geliyorsanız Aydın-Çamlık yolu 4.km. sağda eğer aracınız yoksa Aydın dolmuşları 15 dk.ara ile Kuşadası merkezden kalkmaktadır.Dolmuşlar Kirazlı-Yeniköy olmak üzere iki yönden gitmektedir.Yerimize ulaşmak için Yeniköy tarafından gidene binilmesi gerekir. İzmir-Selçuk yönünden geliyorsanız Çamlık üzerinden Yeniköy Kuşadası güzergahı takip edilmelidir. Sökeden geliyorsanız,Kuşadası çevre yoluna giren kavşaktan Aydın yolu (Çamlık yolu) na girip 4 km.sağda görebilirsiniz.

Yol Tarifi Al
Highlights info row image
0536 612 74 45

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here