Kuşadası’na Yakın Tatil Yerler Listesi

0
50
kuşadasına yakın tatil yerler

Kuşadası Ege kıyıları içinde çok popüler tatil yeri olsada, Kuşadası günü birlik gidip dönülebilinecek tatil yerlerini ziyaret etmek mümkündür. Kuşadası’na Yakın Tatil Yerleri listesine başlamadan önce daha önceden bilgi amaçlı hazırlamış olduğumuz ( Kuşadası çevresinde gezilecek yerleri ) en çok beğenilen yerleride sayfayı ziyaret ederek bilgi edinebilirsiniz. Kuşadası’na Yakın Tatil Yerleri, Kuşadası’na bağlı Davutlar, Güzelçamlı, en popüler yerler arasında yer almaktadır. Davutlar ve Güzelçamlı çok sayıda plaj ve konaklama yerleri bulmak mümkündür. Şimdi Kuşadası’na yakın tatil yerlerine başlayalım hemen…

Özdere

Özdere Kuşadası’na 47 km uzaklıktadır, son yıllarda turizm tatil yeri olarak çok duyulan Özdere muhteşem plajları ve konaklama yerleri ile misafirlerine sakın ve huzurlu bir tatil geçirmekte.Kuşadası yakınlığı ilede tercih edilen Özdere’den Kuşadası’na alışveriş yapmak isteyenler için ilk tercihtir. Gece hayatı eğlence mekanları için Kuşadası ilk tercihler arasında. Özdere’den Efes Antık kenti,Şirince Köyü,İzmir kemeraltı,Pamukkale, gezilecek yerler arasında en çok tercih edilmektedir.

özdere

Didim

Kuşadası’na 77 km uzaklıkta bulunan Didim, Aydın ilçesidir. Kuşadası’na yakın günübirlik gidip dönmek mümkün Kuşadası’ndan. Didim’den Kuşadası’na gezi ve alışveriş için yerli ve yabancı turistler gelmektedirler, Kuşadası aynı şekilde Didim’e günübirlik ziyaret edilmektedir. Deniz yolu olarakta gidilebilmekte eğer tekne veya yat hizmeti alarak tercih ederseniz.

Bodrum

Kuşadası’na 154 Km uzaklıkta, Muğla ilçesi Bodrum’a Kuşadası yakınlığı ile karayolu ve deniz yolu ulaşmak mümkündür.Bodrum’dan Kuşadası’na tekne ve yatlar ilede ziyarete edilmektedir. Kuşadası’ndan mavi turlarına çıkanlar mutlaka rotalarına Bodrum’a uğramaktadırlar.

Marmaris

Kuşadası’na 211 Km uzaklıkta, Muğla ilçesi Marmaris Kuşadası’na Yakın Tatil Yerleri arasında günübirlik gidip dönmek mümkündür.Genellikle Kuşadası’nda Marmaris’e gidipte aynı gün içinde dönmek çok yorucu olduğu için bir gün Marmaris’te kalmak daha çok tercih edilmektedir. Kuşadası mavi tur rotası olarakta Marmaris’te çok tercih edilmektedir.

Samos Adası

Kuşadası’na sadece 1:45 dk deniz yolu ile gitmek mümkündür yaz sezonunda. Kuşadası’ndan günübirlik feribot turları düzenlenmekte yaz sezonunda her gün gidiş ve dönüş Kuşadası limanından hareket eden feribotlar sabah erken saatlerinde Kuşadası’ndan Samos adası’na gidebilir ve akşam saatlerinde Kuşadası’na giri dönüş yapabilirsiniz. Samos adasından Kuşadası’na günübirlik tur düzenlenmetedir turlar Kuşadası ve Efes Antık Kenti içermektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here