Long Beach

0
27
Long Beach

Long Beach ( Uzun Plaj ) Kuşadası

Long Beach yani uzun plaj Yavansu mevkiinden milli parka kadar uzanan bir sahildir. Plaj üstünde birçok farklı isimle anılan sahiller olsa da Long Beach hepsine ev sahipliği yapar. Toplam 12 kilometrelik bir sahil şerididir. Plaj ve Deniz tamamen kumluktur. Çok fazla derinleşmeyen sığ bir denizdir. 35 – 60 metre ilerlendiğinde 160 cm derinliğe ulaşır. Az miktarda da olsa akıntılı bir denizdir. Özellikle öğleden sonra 3 ve sonrası dalgalar çoğalır. O yüzden genelde gündüz saatlerinde tercih edilir.

Kuşadası Uzun Plaj Long Beach Nasıl Gidilir ?

Bu plaja ulaşım Kuşadası’ndan kalkan Kuşadası – Davutlar minibüsleriyle sağlanır. Yetişkinler için 7 öğrenciler için 5 TL olan bu minibüslerle 18 kilometrelik yolu 25 dakika da giderek Davutlar Yavansu mevkiindeki Long Beach plajına ulaşılabilinmektedir. Plajın girişi ücretsizdir. Dilerseniz şemsiye ve şezlong kiralanmaktadır. Plajda duş , lavabo , soyunma kabini ve büfe kabinleri bulunmaktadır. Plajın çevresinde irili ufaklı her bütçeye uygun restoranlar , kafeler , eğlence mekanları bulunmaktadır.

sahil siteleri plajı

Plajı çoğunlukla etrafındaki yazlıkçılar ve otelde konaklayan tatilciler kullanır. Işıklandırılan bu Plajda tatilciler gece yürüyüşleri yapmaktadırlar. Etrafındaki kafelerde geceleri bazen canlı müzik yapılmaktadır. Bu yönleriyle gece gündüz işlek ve hareketli bir sahildir. Plajı son yıllara kadar çoğunluklar turistler tercih ederken şimdilerde yerli halkında ilgisini çekmiştir. Plajın çevresinde neredeyse 40 yıllık geçmişi olan siteler ve işletmeler bulunmaktadır. Hatta bazıları Plajın küçük bölümlerine Paradise Beach , Silver Beach , Love Beach , vb gibi…isimlerini vermişlerdir.

Plajın çevresindeki yazlıklar denize kadar uzanır. Bu evler genellikle iki katlı ve küçük bahçeli müstakil evlerdir. Satılık birçok yazlık bulunabileceği gibi tatilciler için kiralanabilecek yazlıklarda bulunur. Bu fiyatlar denize yakınlığı,bahçesinin büyüklüğü, özel havuzunun olup olmamasına göre değişkenlik göstermektedir. Bu plaj, denizi üzerinde bir çok tahlil yapılarak sonucunda Kuşadası’nda mavi bayrak almış bir plajdır. Bu bölgede yaşayan yazlıkçılar Kuşadası merkeze inmeden ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir. Hareketli ve eğlenceli olan bu plaj sayesinde birçok yeni işletme açılmış ve bu bölgede yaşayan insanlarında daha rahat bir şekilde buranın tadını çıkarmalarını sağlamışlardır.

Uzun Plaj Long Beach görsel

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here