Sevgi-Plajı-Giriş-Fiyatları

Sevgi Plajı Davutlar

Sevgi plajı Davutlar’da en çok dikkat çekilen plajıları arasında ilk sırada yer almaktadır. Kuşadası Davutlar Sevgi plajı 11 km uzaklıkta yer alan plaj yaz ve kış aylarında kulanımı ile tercih edilmektedir. Yaz aylarında serinlemek ve denizi girilmek için, kış aylarındada güneşli günleride piknik yapmak yada yürüyüş yapmak içinde tercih edilmektedir.  Sevgi plajı Kuşadası’nda tek olarak deniz kenarında piknik yeri olmakla beraber deniz kenarında piknik yapmak için tercih edilebiliniyor. Yaz aylarında sevgi plajında kamp yapmakta mümkündür. Yaz aylarında çok renkli geçen Davutlar sevgi plajında Konserler ve Etkinlikler düzenlenmektedir. Kuşadası gençlik festivalı her yıl Davutlar Sevgi plajında yapılmaktadır. Kuşadası gençlik festivaline en çok ilgi Türkiye il ve ilçelerinden görülmektedir. Konserler ve etkinlikleri ile yaz aylarında Sevgi plajı dolup taşmaktadır.

 

Sevgi Plajı Giriş Fiyatları

Davutlar Sevgi plajı giriş ücreti yaya olarak ücretsiz eğer araç ile Sevgi plajının otoparkına giriş yapacaksanız ücretli olarak fiyatlandırılmıştır. Ücretli otopark istemeyenler için uzaklarda park ederek ücretsiz sevgi plajına giriş yapabilirsiniz. Kuşadası’nın plajları arasında yer alan Sevgi plajı uzunluğu ve genişliği ile tek kamp yapılacak sahilidir. Kamp yapmak için yaz aylarında en uygun plaj olarakta bilinmektedir.

Davutlar merkezine çok yakın olan Sevgi plajı, Davutlarda yaşayan yerel halk içinde en çok denize gerilecek yerler arasında. Sevgi plajını arka kısımlarda yazlık siteler ve villalar bulunmaktadır. Yaz aylarında tatille gelen yerli ve yabancı turistler siteleri doldurması ile sevgi plajı yaz aylarında çok hareketli geçirmektedir. Sevgi plajı etrafında turistlik oteller, pansiyonlar ve butik otellerde çok sayıda bulmak mümkündür. Sakın bir tatil geçirmek isteyenlerin Kuşadası’nda ilk adresi Davutlar Sevgi plajı olmaktadır.

Sevgi plajında küçük teknelerin barınabileceği iskele bulunmaktadır. Çok sayında bulunan tekneler yaz ve kış aylarında balık tutmak isteyenler için çok tercih edilmekle bilinmektedir. Kuşadası’nın en güzel koylarına sahip olan Güzelçamlı teknelerin en urak yerleri olmakla bilinmekte, Güzelçamlı Sevgi plajına sadece 5 dk deniz yolu uzaklığındadır. Tekne gezisi yapmak isteyenler mutlaka Güzelçamlı rotasını tercih etmektedirler. Sevgi plajı’na şimdiden hoş geldiniz.

Yorum Yazınız

Your email address will not be published.