Kuşadası’nda Yazlık Almadan Önce Düşünecek Sorular

0

Kuşadası’nda yazlık almak isteyenler için kafalarındaki düşündükleri soruları gidermeleri için bu yazımı hazırladım. Hayel ettiğiniz yazlığa sahip olamadan önce kendinize sormanız gereken çok sayılda soru var değilmi? Ben sizin yerinize olsaydım bende düşünürdüm. Kuşadası’nda yazlık almak istiyorsunuz ve Kuşadası’nı fazla bilmiyorsunuzsa ilk olarak Kuşadası’nı tanımanız gerekiyor, tam olarak bir yazlıktan bekletinizi bilmesemde bu yazım size çok faydalı olacak diye düşünüyorum. Kuşadası Ege bölgesinde son 20 yılda yazlık alınacak yerler arasında ilklere gelmiştir. Kuşadası’nın neden bu kadar yazlık alınıyor, Kuşadası yaşayan birisi olarak sizlere bilgi vereceğim.

Kuşadası’nı Keşif Yapınız

Eğer Kuşadası’na sadace tatilde gördüyseniz ve Kuşadası’nda yazlık alayım diyorsanız bence bir keşif yapınız. Yazlık almadan önce Kuşadası’nın hangi mahallesi size hitap ediyor diye bir inceleme yapınız. Kuşadası’nda yazlık alınacak denize yakın yerler Kadınlar denizi mahallesi, Türkmen mahallesi, Hacıfeyzullah mahallesi, Davutlar mahallesi ve Güzelçamlı mahallesidir. Denize yakınlığı ile bilinen bu mahallerde bir keşif yapmanızı tavsiye ederim. Bu mahallelerde genenlikle yazlık konutlar bulunuyor. Eski yazlıklar olsada yeni yapılan yazlıklarda bulmak mümkündür. Kendinize en iyi uyacak mahalleyi iyi şeçmenizi tavsiye ederim.

Kuşadası Yazlık Alma Sebebiniz Ne?

Kuşadası’nda yazlık alma sebebinizi ne olduğu merak etsemde ne düşündüğünüzü bilmiyorum. Tahminim Kuşadası’nda ilk olarak tatil için almak istiyorsunuz diye düşünüyorum. Tabi Kuşadası yazlık bir yer olduğu için sadece tatil için ama yıllar geçtikce tatil için değilde, Kuşadası yaşamak için değicektir. Bunu neden söylüyorum çünkü Kuşadası’na yapılan inşaatlardan ve son 20 sene içinde yoldaki trafik ve pazar yerinden çok iyi anlıyorum. Kendinize yazlık almadan önce iyi düşünün sonradan Kuşadası’nda yaşamak içinde planlar yapınız mutlaka ve evinizi lokasyonunu buna göre seçiniz. Sadece yaz aylarında değerlendirmek için değilde kışı düşünmenizi tavsiye ederim.

Kuşadası’nda 12 Ay Yaşam Nasıl

Kuşadası’nın renkli ve kalabalık geçen yaz ayları sizi yanıtmasın. Eğer Kuşadası’ndan ev alıp emekliğimde buraya taşinayım diyorsanız mahalleyi çok iyi seçmeniz gerekmektedir. Yaz aylarında size görünen mahalle inanın kışın aynı değildir. Kuşadası’nda kışın yaşam çok sakın geçmektedir. Seçtiğiniz mahalle birde bakmışsınız kışın aylarında çok sıkıcı gelebilir size, bu sebeble lokasyonu iyi değerlendirmeniz gerekmektedir. Sonuç olarak alacağınız konut emekli olduğunuzda sizlere daha farklı düşüncelere sokabilir. Buradan kışın Kuşadası hayalet kente giçiyor demiyorum, kış aylarında Kuşadası’nde geçirek planlar içinde iyi analiz etmeleriniz sizler için faydalı olacaktır. Ben kendim Kuşadası’nda kış aylarında daha çok keyif alıyorum. kışın Kuşadası’nda hayat sakın geçsede ayrı bir güzelliği vardır.

Bize Neresi Uyar: Kuşadası Mahalleri

Bize hangi mahalle uyar? Bu soruyu bilmiyorum. Kuşadası mahalleri yazlık olarak şu şekilde biliyorum. Kuşadası en popüler yazlık nezih mahalleri Kadınlar denizi mahallesi, Davutlar mahallesi, Güzelçamlı mahallesi olarak en çok yazlık yerlerdir. Bu mahalleler yaz aylarında çok yoğun olarak görünsede, yaz sezonun bitmesiyle bereber sakın olarak görünmektedir. Kadınlar denizi mahallesinde en çok turizm konaklama tehsisleri olan mahalledir. Davutlar ve Güzelçamlı’da sahil kenarında çok sayıda özel villalar ve az sayılda turizm konaklama tehsisleri bulunur.

Kuşadası’nda En Uygun Yazlık Mahalleri

Kuşadası’nın en uygun ve en ucuz yazlık alınacak yerleri Hacıfeyzullah mahallesi, Yavansu ve sahil siteleri oluyor. Genenlikle bu mahallelerin yazlık fiyatları diğer mahallere göre denize yakın uygun mahallelerdir. Bilirsiniz denize yakınlık ve denizi görmesi fiyatı çok büyük sekilde artıyor. Denize yakın yazlıklar yapıları eski olarak bilinsede, son yıllarda yenilenmiş yazlıklar ve işaatlar vardır.

Umarım sizler için faydalı bir yazı olmuştur. 

Şimdiden Kuşadası’na Hoş Geldiniz.

 

 

SORU SOR

Please enter your comment!
Please enter your name here