Kuşadası’nda Ucuz Ev Nasıl Alınır

0

Kuşadası’nda ucuz satılık ev nerede alınır. Bu soruyu genenlikle yurt dışında yaşayanlar bu soru sormakta bana gelen mesajlarda bize yardımçı olurmusun tabi bende bir emlak danışmanı olmadığım için genenlikle cevab veremiyorum. Bir emlak danışması olmasamda konu ile ilgili çok sevdiğim bir emlak danışmasından yardım isteyerek bu yazımda sizlere faydalı olacak diye düşünüyorum. Kuşadası’nda 35 yıl yaşasamda emlak konusunda işin ehli ile bir sohbet yaparak daha fazla bilgi sahibi oldum. Emlak danışmanına sorduğum sorular sizlere ucuz ev nasıl satın alabilirsiniz ve aldıktan sonra neler ile karşılaşa bilirsiniz A’dan Z’ye kadar bilgi vermeye çalışacağım. Kuşadası’nda ucuz apartman dairesi, villa, konut projesi ve temelden satın alma gibi bir çok bilgi edinebilirsiz. Hemen Başlayalım ne dersiniz.

Ucuz Ev Nasıl Bulabilirim

Kuşadası’nda ucuz konut bulmanın pek çok yolu bulunuyor. Ucuza ev bulmanın yolu ise şu şekilde genellikle bulunmaktadır. Emlak danışmanı sohbetimizde genellik ucuza ev almak isteyenler eski yapıları satın alma yoludur. Bina yaşının çok eski olması fiyat konusunda daha uygun fiyatlar çıkmaktadır. Ama burada düşünecek iki konu vardır.Tadilat ne kadara mal olur ve yapılan masrafa değermi bu konut evet iyi düşünmek gerekiyor. Alınan ev lokasyonu yapılacak tadilat masrafından sonra değeri artar mı diye iyi düşünmek gerekiyor. Kuşadası’nın en eski mahalleri İki çeşmelik mahallesi, Türkmen mahallesi, Hacıfeyzullah mahallesi ve Camikebir mahallesidir. Bu Mahalleler Kuşadası’na merkeze yakınlığı ile bilinir. Eğer bu mahallerden ucuz ev bulursanız yapılacak tadilattan sonra zarar etmeyebilirsiz. Sonuç olarak eski bir evi ucuza alıp tadilat yaparak değerlendirebilirsiz. Gözden kaçırmayın evin lokasyonu çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Birici yolunuz bu şekilde olabilir.

Müteahhitten Satılık Evler

Kuşadası’nda inşaat sektoru çok hareketli çekmetedir. Hatırlıyorumda nerde o eski Kuşadası: Şimdi ben çok eskiye gitmeyeceğimde, 1990 yıllarda bizler şimdiki yapılan yerlere çoçukken çok fazla uzak diye korkar geri dönerdik. Şimdi ise yapılan konutlar yakın diye talep görmektedir. Neyse konumuza geri dönenim, Kuşadası’nda ucuza konut almak isteyenlerin ikici yolu ise projeden satın almak daha ucuz yol olarak görünmektedir. Kuşadası’ndan inşaat firmaları yapılacak konutlar için önceden konutun alınması yüzde 30,50 gibi avantajlı fiyatlar ile satın alabilirsiz. Burada yapmanız gereken tek şey beklemek sonuçta toprakta ev alacaksınız en az 2 yıl beklemeniz gerekiyor. Eğer zamanınız var ise ikinci yol Kuşadası’nda ucuza ev bu yolu takip ederek bulabilirsiz. Kuşadası’nda yeni yapılan konut projeleri takip ederek ucuza ev satın alabilirsiz. Müteahhitten satılık evler daha ucuza getirmek isteyenler direk inşaat firmasını bularak uygun satın alabirsiz. İkici yol olarak bu şekildedir.

Sahibinden Satılık Evler

Herkesin bildiği gibi direk ev sahibinden satın alarak daha ucuza ev bulabilirsiz. Ben kendimde olsaydım aynısını yapardım diye düşünsemde yeni çıkan kanuna göre bu mümkün değildir. Kuşadası’nda sahibinden satılık yazlıkları yada apartman dairesi bulabilirsiniz ama benim tavsiyem siz yinede bir emlak danışmanından almayınız. Eğer Kuşadası’nda yaşamıyorsanız bir danışmasından mutlaka bir fıkır edininiz. Sizlere Kuşadası’nda ucuz ev nasıl bulabilirsiz yollarını anlattım, umararım sizler için faydalı bir yazı olmuştur, şimdiden hayırlı olsun.

SORU SOR

Please enter your comment!
Please enter your name here