Kuşadası Kadınlar Denizi Plajı

0
42

Kuşadası Kadınlar plajı Deniz’i

Çok eski zamanlarda patika bir yolun sonunda, tenha, çam ağaçlarının altında bulunan bir plaj olduğu için sadece kadınların girdiği bir denizmiş. İsmi de bu yüzden Kadınlar denizidir. Eski zamanlarda Söke Selçuk gibi vilayetlerin zengin, varlıklı aileleri bu tenha yere villalar yaptırırlarmış. Gösterişli ve oldukça zengin bir bölge olan Kadınlar Deniz’i şimdi halka açık ücretsiz bir plajdır. Etrafında oteller, marketler, restoranlar ve eğlence mekanları bulunur. Çok kalabalık ve oldukça turist çeken bir yer olmasına rağmen plaj ve deniz temizliğini ve berraklığını korumaktadır. Plajda lavabo, duş ve soyunma kabinleri bulunduğu için vatandaşlara oldukça konfor sağlanmaktadır.


Kadınlar plajı Deniz’i Nasıl?

Deniz kumluk ve sığ olduğu için yerli halkın en çok tercih ettiği tabiri caizse özellikle yaz aylarının hafta sonları akın ettiği bir plajdır. Etrafındaki restoranların çok yüksek fiyatlı olmamasıyla birlikte salaş restoranlara göre nispeten biraz daha pahalıdır. Plaj merkeze 4 km uzaklıktadır. Plaja ulaşım 5 numaralı minibüs ile sağlanabilmektedir.Ayrıca Plajın girişinde oldukça fazla taksi bulunmaktadır.

Kadınlar plajı Deniz’i Çevresi

Plajın çevresinde oturan yazlıkçılar genelde yürüyerek gelmeyi tercih etmektedirler. Bulunduğu mahalleye de adını vermiştir. Kuşadası Kadınlar Deniz’i mahallesinde birçok yazlık bulunmakta ve tatilciler için kiralanabilen müstakil evlerde vardır. Plajın çevresi gece gündüz oldukça kalabalık,hareketli ve işlektir. Etrafındaki otelde konaklayanlar gündüz serinlemek için bu plajı tercih ettikleri gibi gece gezmeleri,yemek,eğlence gibi alanlarda da bu plajı tercih etmektedirler.

Kadınlar plajı Deniz’i Giriş ücreti

Plajın girişi ücretsiz olmakla birlikte dilerseniz şemsiye ve şezlong kiralanabilmektedir. Can kurtaranların ve polislerin bulunduğu bu plaj bu bölgede yüzen, konaklayan yerli halk ve turistler için güvenli bir alan sağlamaktadırlar. Çok kalabalık bir plaj olduğu için midye,simit,Mısır tarzı aperitif yiyecekler satan seyyar satıcılarda oldukça fazladır.

Kadınlar plajı Deniz’i Gece Hayatı

Gece Plajın üst kısmına küçük sergiler açan esnaflar Şile elbiseler, el yapımı takılar,tablolar satarlar. Çeşitli dövme sanatçıları da akşamları bu alanda bulunurlar. Kadınlar denizinde çeşitli su sporları da yapılmaktadır. Nispeten uygun fiyata jet ski, tekne paraşütü,dalış okulu, banana…vb gibi aktiviteler yapılabilir.
Plajın çevresinde ücretli Beach cluplar bulunmaktadır. Yaklaşık 600 m uzunlukta olan bu Plajın Deniz’i 50 metreden sonra ortalama derinlik 150-160 cm arasına gelmektedir. Yerli halkın ve turistlerin en sık kullandığı bu plaj temizliği, berraklığı,çeşitli aktivitelere elverişli olması ve konforuyla Kuşadası’nın turisttik önemini arttırmaktadır. Son olarak özellikle yaz aylarında çok fazla akına uğrayan bu Plajın çevresindeki esnaflara da ekonomik olarak büyük katkı sağlamaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here